Gandia – przydatne informacje o regionie

Gandia to miasto i gmina, które liczące ok. 82 tysiące mieszkańców we Wspólnocie Autonomicznej Walencji, która leży na wschodnim wybrzeżu Hiszpanii nad Morzem Śródziemnym. Miasto Gandia jest zlokalizowane odcinku wybrzeża zwanym Costa del Azahar, znajdującego się 65 km na południe od Walencji oraz 96 km na północ od miasta Alicante.

Prowincja Gndia była centrum kulturalnym i handlowym na przełomie XV i XVI wieku. W dzisiejszych czasach Gandia należy do największych miast wybrzeża w regionie. Stanowi znaczące centrum handlu i szeroko rozumianej turystyki. Można ją podzielić na dwie zasadnicze części:
Gandia Miasto, w której znajdują się wszystkie historyczne zabytki oraz nowoczesne centra handlowe,
Gandia Plaża, gdzie ulokowane są mieszkania i letnie rezydencje, jak również większość barów i klubów nocnych.

Rejon plaży jest oddalony od centrum miasta o ok. 2 km. Dlatego mieszkania w Gandi znajdują się praktycznie nad samym morzem. Sprzedaż mieszkań w tym kurorcie jest prowadzona przez wyspecjalizowane biura nieruchomości. W ich ofercie można znaleźć mieszkania na sprzedaż, które zlokalizowane są nad samym morzem. Nieruchomości są chętnie kupowane przez obcokrajowców, gdyż stanowią doskonałą lokatę kapitału. Przyjazny całoroczny klimat sprawia, iż koszt utrzymania mieszkania jest niewielki. Nie ma kosztów ogrzewania w zimie. Również późniejsza sprzedaż mieszkania nie sprawia trudności. Popyt na nieruchomości w tym rejonie jest duży.