Mieszkania na sprzedaż Alicante

Alicante z języka arabskiego: źródło światła. Jest to historyczne miasto portowe, które znajduje się w południowo-wschodniej Hiszpanii. Miasto Alicante jest zaliczane do najważniejszych portów hiszpańskich, które znajdują się na Morzu Śródziemnym. Jest ono połączone koleją z Madrytem i Murcją. Alicante jest połączone również linią tramwajową z miastem Denia, które jest oddalone o 60 km.

Alicante należy do czołowych centrów wypoczynku letniego na wybrzeżu Costa Blanca. Natomiast pobliska plaża w San Juan de Alicante uważana jest za ulubioną plażę mieszkańców Madrytu. Do plaży w San Juan można się dostać komunikacją miejską – tramwajem miejskim FGV. Plaża jest bardzo dobrze utrzymana i wyposażona m.in. w bezpłatne urządzenia do gimnastyki.

Architekturę miasta Alicante stanowi połączenie pięknych uliczek starego rynku (urokliwe mieszkania, nierzadko na sprzedaż) z idealnie utrzymaną infrastrukturą, która została wykonana u schyłku lat siedemdziesiątych.

Miasto nie jest zdominowane przez masowego turystę, a architektura nie została zdominowana przez wieżowce. Dlatego mieszkania w tym rejonie są chętnie kupowane przez zagranicznych inwestorów. W tym rejonie mieszkania na sprzedaż nie są rzadkością. Natomiast ciężko znaleźć mieszkania w okazyjnych cenach. Dzieje się tak ze względu na unikalne położenie miasta, które leży u stóp skalistej góry, na której wznosi się starożytna twierdza Castillo de Santa Bárbara. Natomiast z grobli portowej rozciąga się widok na miasto i na wzgórze. Dostępne na rynku mieszkania na sprzedaż to zazwyczaj apartamenty zlokalizowane blisko morza.